Jsem v SONC, prosím o hlasy TADY. Přečtěte si tohle.

Harry Potter a Fénixův řád Chyby ve filmu

27. listopadu 2010 v 13:59 | Lady McFly |  Others HP 5
hp
1.) [faktické chyby] Ve scéně kdy pan Weasley s Harrym dojde v metru k přepážkám s dvířky, tak když do nich vrazí, tak ve vedlejší uličce po levé ruce pana Weasleyho jdou lidi a jeden kluk. A jakmile se přepne na další záběr kdy se panu Weasleymu otevřou dvířka, tak než se otevřou tak ve vedlejší frontě už ten chlapec není.

2.) [posloupnost] Když se Harrymu zdá sen, ve kterém Naginy napadne pana Weasleyho, tak má modrobílé tričko. Když se škubem posadí, má černou košili.

3.) [úmyslné chyby] V celém filmu nemá Brumbál své půlměsícové brýle.4.) [posloupnost] Když Dolores Umbridgeová přijde do hodiny a pozdraví studenty, tak začne hůlkou psát na tabuli zkoušky Náležité Kouzelnické Úrovně (NKÚ), v angličtině je to Ordinary Wizarding Level (OWL). Když prochází třídou, tak to píše skoro přes celou tabuli a píše to docela velkými písmeny, hlavně ty začínající OWL, ale když dojde ke katedře, tak je vidět na tabuly OWL docala malými písmeny a je to ve prostředku tabule.

5.) [faktické chyby] Při psaní zkoušek NKÚ jsou ve stejné místnosti s Harrym i Weasleyova dvojčata. Ta už ale zkoušky dávno udělala, jsou přece starší, tak jak to, že také skládají zkoušky?

6.) [nic] Během celého filmu si můžete všimnout, že Harry nemá na čele svou jizvu. Až při konečné scéně, kdy je Harry ve svými přáteli na ministerstvu a bojuje se smrtijedy, jizva se mu objeví, ovšem na úplně jiné straně čela, než v předešlých dílech (dříve měl jizvu uprostřed čela, v tomto díle ji měl více na pravé straně)

7.) [posloupnost] Když Hermiona říká, že Ronovi napíše jen úvod k nějaké práci, má jednu šňůrku přes rameno. A to i když si sedne k Harrymu. Pak je střih, jak se mu dívá na ruku a obě šňůrky má normálně.

8.) [posloupnost] Když jdou Harry a pan Weasley k telefinní budce, je na ulici muž. Po střihu najednou zmizí.

9.) [logické chyby] Když Neville najde věštbu, kouká na ni vysoko nad sebe. Harry nejdříve taky, ale když ji bere z regálu, je přímo ve výšce jeho očí. Neville je o hlavu vyšší než Harry, takže jak to, že najednou je tak nízko?

10.) [posloupnost] Když je schůze v hlavním štábu Fénixova řádu a jsou tam všichni, tak se Ginny hrozně moc směje, jak se Nymfadora proměňuje ve zvířata. Hned nato je záběr z boku a Ginny sedí jako zařezaná.

11.) [nic] Když někdo zemře, nejde s tím nic dělat, to se říkalo i v Bradavicích. Ve trojce, když Sirius umíral, použili pro jeho záchranu obraceč času. Proč ale na ministerstvu nepoužili obraceč času taky, čímž by zachránili Siriuse?

12.) [faktické chyby] Nemají náhodou studenti Bradavic zákaz vstupu do Zapovězeného lesa? Co tam tedy dělají Lenka s Harrym, když mluví o testrálech?

13.) [posloupnost] Když jde Harry s Arturem Weasleym do metra, tak Weasley se tomu diví a Harry vyndává drobné. Jenže v dalším záběru si do kapsy sahá znova. A v dalším ještě jednou. Celkem třikrát.

14.) [posloupnost] V tom podchodu, když Harry vyčaroval Patrona, odehnal mozkomora, který útočil na něj samotného. Potom chtěl mozkomora odpálit i od Dudleyho, ale když byl na Harryho záběr, tak měl ruku dolů, přestože Patron stále zářil. Vzápětí byl střih a záběr znova na něj, ale tentokrát měl ruku namířenou na onoho Patrona. Potom ho poslal k Dudleymu. Chyba ve stříhání - v jednom záběru ruka dolů, v dalším nahoru.

15.) [logické chyby] Když Hermiona použije na Rona v komnatě nejvyšší potřeby zaklínadlo "mdloby na tebe", tak Ron hned vstane. Přitom už z názvu zaklínadla je jasné, že by měl alespoň omdlít a upadnout do bezvědomí.

16.) [posloupnost] Když jsou na vánoce u Siriuse, tak paní Weasleyová rozdává dárky. Červený dárek dá Georgovi a modrý Fredovi. Hned však George drží modrý dárek a Fred červený, který si pak vymění.

17.) [faktické chyby] Když jdou na ministerstvo, Lenka má barevné podkolenky. Pak, když utíkají před smrtijedy, má Lenka černou sukni. Že by měla čas na převléknutí?

18.) [posloupnost] Když Harry dotáhne Dudleyho domů, tak běží televize a dávají v ní Počasí. Pak je záběr na strýčka Vernona u lednice a pak zas na Dudleyho s matkou a v pozadí jde vidět, že je televize vypnutá. Pochybuju o tom že by ji stihli vypnou když se všichni starali o Dudleyho.

19.) [logické chyby] Ve finální bojové scéně v oddáleném záběru bojují Harry se Siriusem proti Malfoyovi. Harry šlehá jednu kletbu za druhou, ale nic neříká. Přitom se neverbální kouzla učí až v šestém ročníku.

20.) [logické chyby] Pokud mohla Hermiona sundavat kouzlem věštby z regálů a shazovat je na hlavu smrtijeda, tak proč smrtijedi prostě nepoužili levitační kouzlo a nesundali tu věštbu kouzlem?

21.) [posloupnost] Na začátku filmu kdy Harry oddělá prvního mozkomora, tak se zvedá ze země a má ruce podél těla. Potom je záběr blíž a Harry ukazuje hůlkou na patrona a poté ho vyšle na bratránka.

22.) [logické chyby] Smrtijedi i členové FŘ se mohou na odboru záhad volně přemisťovat. To je ovšem nemožné, poněvadž tam se přemisťovat nelze.

23.) [logické chyby] Když použije Lestrangeová na Siriuse kledbu Avada kedavra, měl by být hned mrtvý, ale on se ještě podívá na Harryho a potom spadne do toho oblouku...že by na něho ta kletba působila nějak zpomaleně??

24.) [posloupnost] Když Harryho a Dudleyho napadnou mozkomorové, světla v podchodu se nezhasnou. Ovšem ve 3. díle světla ve vlaku po příchodu mozkomorů zhasnou.

25.) [faktické chyby] Jedním z výnosů Umbridgeové je, že "odpovídající oblečení a chování je třeba dodržovat za všech okolností", tzn. všichni musí nosit hábity. To ovšem zřejmě neplatí pro Harryho, Rona a Hermionu, kteří jsou v mnoha záběrech oblečeni normálně.

26.) [ostatní] Lenka při souboji na Odboru záhad použije zaklínadlo Levicorpus, ale to je velmi důležité až v následujícím dílu, jakožto výtvor Prince dvojí krve, které Harry najde ve staré učebnici lektvarů.

27.) [logické chyby] Při scéně, kdy Harry prvně vidí testrály, Lenka řekne, že nikdo další ze skupiny je nevidí. To je ale faktická chyba, protože Neville viděl zemřít dědečka, a proto je má vidět taky.

28.) [ostatní] Umbridgeová se do Komnaty nejvyšší potřeby dostane tak, že probourá zeď. Do Komnaty se ale dostane jen ten, kdo přesně ví, na co slouží. (V knize jí to prozradila Marrieta, takže se Vyšetřovatelský výbor mohl dostat dovnitř.)

29.) [logické chyby] Je divné, když jdou Harry, Ron, Hermiona, Lenka, Ginny a Neville na ministerstvo kouzel, že tam nikdo není. Určitě by tam měli být alespoň nějací úředníci a hlídač, protože by si tam mohl chodit úplně každý. Zřejmě to tam nedali, aby mohli klidně projít.

30.) [ostatní] Výnosy Dolores Umbridgeové jsou na stěnách upevněny pomocí hřebů. Kouzelníci na tohle mají ale kouzlo trvalého přilnutí.

31.) [posloupnost] Lucius Malfoy má srandovní hůlku se stříbrným hadem, která se dá zasunout do jeho hole. Na odboru záhad vytáhne hůlku, v dalších záběrech je střídavě zasunutá a vysunutá. Přitom Malfoy neměl čas s hůlkou cokoli dělat.

32.) [posloupnost] V HP a Tajemná komnata Raddle drží hůlku v pravé ruce. V Ohnivém poháru drží hůlku v levé a ve FŘ zase v pravé ruce. Pochybuji, že by byl jeden rok pravák a další rok levák. Režiséři si zřejmě moc zahrávají...

33.) [posloupnost] Ve třetím díle jsou takové modré kočáry (ty, co žáky odvážejí do školy). Ale v pětce jsou jenom takové vozy bez střechy.

34.) [ostatní] Když si Neville čte noviny, tak říká: Masový útěk z Azkabanu! Přitom článek masový útěk z Azkabanu má přesně z druhé strany, než kam kouká.

35.) [posloupnost] Když Voldemort a Brumbál bojují, je Harry asi 10metrů za Brumbálem. V příštím záběru je jen asi metr za ním a Brumbál jej chrání před kletbami. Další příklad špatného sestříhání jinak pěkného filmu.

36.) [viditelné vybavení/štáb] Když jsou v síni věšteb, v některých záběrech je vidět, že mají na konci hůlek žárovky.

37.) [audio-chyby] Když Bellatrix praští hůlkou Nevilla do krku, ozve se skleněný zvuk. Trošku divné, když narazilo jen dřevo do kůže a jediný skleněný předmět v místnosti je věštba.

38.) [posloupnost] Když Brumbál a Voldemort bojují, Harry je bokem k nim a částečně schovaný v krbu. Vzápětí je k nim čelem bez toho, aby se otáčel.

39.) [posloupnost] Když Hermiona schazuje na Smrtijeda skleněné koule z regálu tak při tom nemluví, neverbální kouzla se ale učí až v 6 ročníku.

40.) [chyby v animaci/efektech] Kdyz Neville používá v komnatě nejvyšší potřeby kouzlo experiarmus tak to je kouzlo co vyhodí hůlku soupeřovy z rukou. Ale když jsou v Londýně v místnosti plných věštících koulí tak Neville použije kouzlo experiarmus a to toho chlapa úplně odhodí. Nemělo mu to jenom vyhodit hůlku z ruky?

41.) [audio-chyby] Když Hermiona řekne Umbridgeové, že je v lese Brumbálova tajná zbraň, Umbridgeová ještě chvíli pohybuje ústy, jako by něco říkala, ale nic se neozve!

42.) [posloupnost] Když jsou studenti v komnatě nevyšší potřeby, stojí do kruhu a používají kouzla, tak Nevile použije kouzlo experiarmus. V dalším záběru ho udělá taky a to se všichni radují, že už ho konečně umí, i když ho před tím normálně udělal.

43.) [posloupnost] Ke konci filmu při boji má Lenka odřenou pusu a teče jí krev, ale v dalším záběru už je nalíčená a krev jí neteče.

44.) [faktické chyby] Je nesmysl, aby poslouchali v Bradavicích rádio, když tam takové věci nefungují.

45.) [logické chyby] Při souboji smrtijedů a členů Fénixová řádu v kruhové místnosti s kameným obloukem na odboru záhad používají Harry i Sirius proti smrtijedům neverbální zaklínadla, avšak ty se Harry uči až v šestém ročníku!

46.) [faktické chyby] Hned na začátku filmu, když Fénixův řád vyzvedne Harryho a letí přes Londýn, tak letí na košťatech v malé výšce. Není to trošku v rozporu se zákonem na utajování kouzel?

47.) [ostatní] Když se Harry po příjezdu do Prasinek dívá na Cho, jak odjíždí kočárem do Bradavic, žádný testrál tam není. Vidí až toho, co táhne kočár, kde sedí Lenka. Proč neviděl hned toho prvního?

48.) [ostatní] Na koni po bitvě Brumbála s Voldemortem je v tom prachu plno stop, ale jak se tam objevily, když tam nikdo nepřešel? Že by mnohokrát znovu zkoušená scéna?

49.) [posloupnost] V prvním dílu Harryho Pottera stojí Hadridův srub na louce, která se táhne až k hradu. Ale ve čtvrtém a pátém díle je srub pod strmou skálou. Že by se Hadrid přestěhoval?

50.) [ostatní] Na některých záběrech Harry má v obroučcích sklíčka a v některých ne. To sice už neměl i v dřívějších dílech, ale řekla bych, že v tomto díle nemá sklíčka snad vůbec.

51.) [logické chyby] Když se Harry dívá do Snapeových vzpomínek, tak vidí otce, jak proti Snapeovi použije zaklínadlo Impedimenta. Snape se ale pověsí do vzduchu za kotník a to je Levicorpus.

52.) [logické chyby] Když se Harry baví po polibku s Cho s Ronem a Hermionou, Hermiona vysvětluje, jak se asi Cho musí cítit. Zmíní se, že má strach, že propadne u zkoušek NKÚ. Ale zkoušky tento rok dělá Harry a jeho třída a Cho je o rok starší, musí je mít už za sebou.

53.) [ostatní] Utočící mozromorové nemáji pláště. V trojce ovšem ano, a i když zautočí na Azkaban, taky mají pláště.

54.) [ostatní] Lenka použije proti Smrtijedovi zaklínadlo Levicorpus a Smrtijed odletí až někam za regály. Avšak v 6. díle se dočteme, že Levicorpus je zaklínadlo po kterém se pověsíte za kotník.

55.) [ostatní] V celém filmu má Daniel Radcliffe modré oči. Harry Potter má ale oči zelený. A takhle je to i v některých scénách ostatních dílů.

56.) [posloupnost] Ve scéně, kde Harry přitáhne bratrance domu po útoku mozkomorů, mu dá strýc kýbl a vždycky když se změní záběr, tak se Dudley dívá jinam.

57.) [posloupnost] Ve velkém množství záběrů Harry Potter nemá svou jizvu.

58.) [posloupnost] Když Harry, Ron a Hermiona stojí na mostě po tom, co byla Dumbledorova Armáda odhalena, a Ron s Hermionou přesvědčují Harryho, že to není jeho vina, Hermiona má svetr z kterého z ramenou visí 2 červené stuhy, ale v dalším záběru je má Hermiona přehozené před ramena, a pak je má zas normálně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KikinQa and LůCa ♥ KikinQa and LůCa ♥ | Web | 27. listopadu 2010 v 14:09 | Reagovat

Pěkný blog

2 Katty~ Katty~ | Web | 27. listopadu 2010 v 17:16 | Reagovat

Toho jsem si ani nevšimla :)

3 KHJoongiie KHJoongiie | Web | 27. listopadu 2010 v 21:15 | Reagovat
4 Miška* Miška* | Web | 28. listopadu 2010 v 9:26 | Reagovat

čauky ktere stahuješ?eminema tež nemusím ale ty dvě se vyvedli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama