Jsem v SONC, prosím o hlasy TADY. Přečtěte si tohle.

Harry Potter a Kámen mudrců Chyby ve filmu

23. listopadu 2010 v 18:45 | Lady McFly |  Others HP 1
hp 1 chyby Lady McFly

1.) [viditelné vybavení/štáb] Když se zděšená trojice vrací do Nebelvírské společenské místnosti, poté co viděli Chloupka tak se Harry otáčí a dívá se, jak se zavírá portrét Buclaté dámy, v tu chvíli si můžete povšimnout stínu nohou. Ty patří tomu, kdo portrét zavíral.

2.) [posloupnost] Když Minerva McGonagallová při první hodině přeměňování skáče ze stolku, aby se proměnila zpět na člověka, při dopadu (už jako žena) nemá brýle. Jakmile se otočí zády k Harrymu a Roovi a je pohled opět zepředu, brýle už má.

3.) [nic] Když na konci profesor Quirell "shoří", tak jeho tělo spadne na zem na široký schod. Když pak ale Harry zvedá kámen, tak vyjde asi o jeden schod nahoru a pak kamera jede s ním nahoru stojí na úzkých schodech a po těle není nikde ani památka. Když je pak ale zase celek je Harry zase na širokém schodu společně s tělem (spíš s tím, co z něj zbylo).4.) [logické chyby] Když Hagrid zlomí Vernonovi Dursleyovi pušku nahoru a puška vystřelí, tak udělá do stropu velkou díru, skrze kterou je vidět obloha. Ovšem venku strašlivě prší. Jakto, že tedy nezačne pršet dovnitř dírou, která je prostřelená ven?

5.) [posloupnost] Když Dadly na začátku filmu nadává otci že má míň dárků než loni, tak má v jednom záběru vlasy daný do oka a v dalším záběru je má daný nad oko.

6.) [posloupnost] Když se Hagrid vloupá do té chatrče uprostřed moře, vyrazí dveře. O něco později Dursleyovi utíkají pryč, ale že by utekli tak tiše? Když o chvíli později odchází Hagrid s Harrym, musí dveře oddělat.

7.) [posloupnost] Hodina létání, profesorka Hoochová žáky seznamuje s pokyny, na písknutí mají všichni vzlétnout. Jakmile se tak ale stane, zvedá se jen Neville a všichni ostatní na něj křičí co to dělá a že se má vrátit dolů. Zajímavé, neměli náhodou dělat přesně to samé? A pokud to prostě neudělali, tak proč se tak diví, že se Neville podle těchto pokynů řídí? V knize má Neville strach, že se mu to nepovede, takže se odráží o něco dříve než profesorka Hoochová stačí napočítat do tří, proto ten rozruch, ve filmu se ale zvedá AŽ po písknutí, takže se měli zvedat i ostatní.

8.) [posloupnost] Když si Harry zkouší hůlku, vypadá jinak (je větší a silnější) než v jiných záběrech.

9.) [ostatní] Byla to situace, když měl Harry hodinu létání a zkoušeli zvedat košťata slovem ´hop´. Jak tam Ron pořád říkal hop, Harry mu na to koště šlápl a Rona to praštilo do obličeje. Jak se to asi stalo, když měl Ron koště vedle sebe?

10.) [ostatní] Jde o situaci, kdy jsou Hagrid s Harrym v bance a stojí před trezorem s kamenem mudrců. Skřet jim odemkne a vzápětí kousek ustoupí, dveře se otevírají, jenže skřet nestojí dostatečně daleko a dveře by ho musely srazit... Pak je záběr zevnitř trezoru a dveře se bez překážky otevřou.

11.) [posloupnost] Jde o situaci, kdy Wood poprvé seznamuje Harryho s famfrpálem. Když se baví o camrálu, tak za Harrym vede cesta, jasně žluté barvy. Když však z pohledu ze zhora potlouk prolétne nad soškou, Wood i Harry stojí uprostřed neporušeného trávníku.

12.) [ostatní] Hagrid při svém výčtu profesorů, kteří chrání Kámen, zmíní Snapea. Ale na konci, když trio jde ke Kameni, Snapeova hádanka z knihy chybí.

13.) [posloupnost] Když o vánočních prázdninách Harry hledá knihu o Flamelovy v zakázaném oddělení, má v ruce vysokou svítilnu, ale když uslyší kdesi za sebou Filče a shodí lampu na zem, je lampa mnohem menší.

14.) [logické chyby] Když Harry projde přepážkou na nástupišti 9 a 3/4, tak nad lokomotivou Bradavického expresu je jasně vidět trakční vedení. Nevím, na co parní lokomotivě bude elektrifikovaná trať a kouzelníci taky moc proud nepoužívají.

15.) [posloupnost] Když je Harry a Hagrid u trezoru 712, tak tam projede vagonek s lidmi. Jenomže když tam projel, tak by logisky neměl kudy, když tam je jen jedna kolej, nebo že by se ten "Harryho" vozík jednoduše vypařil?

16.) [logické chyby] Při zařazování je jako první poslána Hermiona do Nebelvíru a zahýbá doprava (z našeho pohledu), kdežto Ron, který je také v Nebelvíru, zahýbá doleva...vlastně tedy do Zmiozelu.

17.) [posloupnost] V prvním díle je nebelvírská ložnice na konci dlouhé chodby, ale ve trojce je hned u schodů a k tomu mi ještě připadá, že je nějak nízko, asi ve 3. patře.

18.) [ostatní] Hermiona poté, co se Harry dostal z lesa, nazvala Voldemorta jeho pravým jménem, ale toho se až do 5.ročníku bála.

19.) [logické chyby] Když Hermiona uviděla Trolla, tak se opřela o první kabinku a vlezla do ní. Když Troll rozbil kabinky a byl pohled zhora, v tom okamžiku byla Hermiona ve třetí kabince a myslím, že se nemohla přemístit, protože se to přece učí až v šestém ročníku.

20.) [logické chyby] Když Hagrid přijede pro Harryho do chatrče, tak zapálí oheň bez toho, aby cokoliv řekl. Ale pokud vím, tak čarovat bez použití verbální čarovné formulky se učí v 6.ročníku. A Hagrida přece vyhodili předtím, než měl možnost se to naučit.

21.) [logické chyby] Když jsou na začátku filmu v té chýši a Hagrid ohne Drusleovi brokovnici, nemohl přece vystřelit do toho stropu, zbraň by mu vybuchla v ruce.

22.) [logické chyby] Při famfrpálu, když má Flint poprvé míč a letí s ním k Nebelvírské bráně, se mu snaží Harry vzít míč. Jenže Harry je chytač a nic kromě Zlatonky by ho nemělo zajímat.

23.) [logické chyby] Když poprvé přijde Hermiona za Harrym a Ronem do kupé ve vlaku, Harry má rozbité brýle a Hermiona mu je mávnutím hůlky spraví. Ale co výnos o omezení kouzel nezletilých kouzelníků, zákaz kouzlení mimo školu? Nebo snad oculus reparo není kouzlo?

24.) [posloupnost] Nebelvír hraje zápas proti Zmijozelu. Když Harry vyrovná svůj svislý let a natahuje se pro zlatonku, můžete si všimnout, že se až nebezpečně přibližuje k brankovým obručím před sebou. V dalším záběru jsou, ale obruče zase bezpečně vzdáleny od Harryho.

25.) [ostatní] Ve scéně, kdy Harry chytne pamatováčka, vykukuje profesorka McGonagallová z vysokého okna budovy. Během pár vteřin, kdy se Harry vrátí, už si to k němu mašíruje po trávě. Fajn, jenže to by nemohla stihnout. A pokud se někdo ohledně této chyby chce odvolat na přemisťování, to se v Bradavicích používat nedá.

26.) [logické chyby] Když Dursley vrtá prkno na dveře, aby Harry nedostával dopisy, je vidět, že vrtá hluboko, avšak když prkno vyrazí dopisy není na dveřích vidět žádnou díru.

27.) [posloupnost] Když utíkají před paní Norisovou (školníkova kočka), tak Hermiona otevírá dveře a vytáhne čerodějnickou hůlku pravou rukou, ale v dalším záběru ji drží levou.

28.) [posloupnost] Když jde "trio" a Malfoy s Hagridem do Zapovězeného lesa, tak jim Hagrid říká, kdo s kým půjde a jde mu jasně pára od pusy (ze zimy). V jakýchkoliv následujících záběrech nejde Hagridovi ani komukoliv pára od pusy!

29.) [ostatní] Ve filmu Harry Potter a kámen mudrců dává Brumbál Harryho Dursleyům před práh jejich domu v zavinovačce jako malé miminko. Ale v díle Harry Potter a tajemná komnata, když ukazují jak Voldemort zabíjí Harryho mamku, tak už tam sedí v postýlce o dost větší. A k Dursleyům přišel až pak a byl najednou malinký.

30.) [posloupnost] Když je Harry poprvé na hodině lektvarů, tak moc nedává pozor a něco si píše na pergamen. Je to text napsaný malými písmeny, který zabírá sotva půl stránky. Pak je ale pohled na Harryho zepředu a před sebou má pergamen, který je celý popsaný textem. Písmena v textu jsou daleko větší než ty, co psal předtím.

31.) [posloupnost] Poté co si Harry vyzkouší druhou hůlku, odloží ji před knihu podél první hůlky. Prázdnou schránku od této druhé hůlky vrátil majitel krámku zpět do regálu, vedle knihy stále leží schránka od první hůlky (s fialovým polstrováním). Poté, co si Harry vybere třetí hůlku, leží před knihou opět jen jedna hůlka a zmizela i schránka od první hůlky, přitom majitel krámku neměl evidentně čas nic z toho uklidit.

32.) [logické chyby] Když jede Harry a Ron v kupé, přijde k nim Hermiona a řekne jim, ať si obléknou hábity, protože budou brzy vystupovat. Jenže když jim to řekne, je venku za okny světlo a když přijedou do Bradavic, tak je venku tma.

33.) [logické chyby] Když se rodina Dursleyových vrací ze ZOO, tak strýc Vernon zavře Harryho do přístěnku. Na dveřích přístěnku jsou otvory (je to zlaté, něco jako malé okýnko). Strýc Vernon řekne Harrymu, že kouzla neexistujou a potom přibouchne okýnko a do okna pak nejde světlo. Čím to asi strýc Vernon mohl přibouchnout, když z druhé strany je jasně vidět, že tam žádné dvířka na zveření okýnka nejsou?

34.) [posloupnost] Profesor Quirrell vběhne do Velké síně a začne křičet, že troll je ve sklepení a pak omdlí. O scénu později ale leží jinak, než když omdlel. Dobře to jde vidět na jeho nohou.

35.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Dudley ztratí rovnováhu a spadle do hadova terária, všimněte si, že pozice jeho vlasů se pořád mění. Dobře to jde poznat na jeho mokré ofině.

36.) [úmyslné chyby] Ve scéně kdy Oliver Wood (kapitán Nebelvírského famfrpálového mužstva) vypouští míče, aby je předvedl Harrymu, tak vypustí Zlatonku a Harry se na ni užasle dívá, Wood hledí úplně jinam jako by ji nemohl najít a až po chvíli se kouká správně...že by ji neviděl, i když mu lítá před nosem?

37.) [ostatní] když se Harry na konci filmu dívá do zrcadla, kde stojí Quirrel, tak se do toho zrcadla dívají oba. Ale když se tam Harry dívá s Ronem, ani jeden tam nic nevidí, přitom Harry tam uviděl kámen mudrců.


38.) [logické chyby] Když Brumbál přinese Harryho Pottera k Dursleyovým, všimněte si auta před domem. Když byl Harrymu rok, tak taková auta se ještě nevyráběla, po 10 letech tam stojí to samé.

39.) [chyby v animaci/efektech] Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.

40.) [posloupnost] Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.

41.) [logické chyby] Když naše trojice miří k Hagridovy, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!

42.) [ostatní] V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?

43.) [ostatní] Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.

44.) [posloupnost] Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.

45.) [posloupnost] Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený.

46.) [posloupnost] Když na začátku padá Dudley do terária s hadem, tak na větvi had není. Ale když se změní úhel pohledu kamery, tak had je na větvi a do konce i kousek od prostoru, kde dřív bývalo sklo, takže by při Dudleyově pádu měl být vidět.

47.) [posloupnost] Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.

48.) [viditelné vybavení/štáb] Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhlenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu. Je to vidět na více záběrech, než ty které jsem poslal jako fotky.

49.) [posloupnost] Na začátku filmu, když se harry probouzí ve svém kubálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopátka.

50.) [logické chyby] Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!

51.) [posloupnost] Když na začátku filmu vchází Harry do kuchyně má shnuté tričko, jakmile ale vejde má ho zase natažené.

52.) [historické chyby] Na začátku když je Harry s Dursleyovýma v Zoo tak had na Harryho mrkne - ale hadi přece neumí mrkat!

53.) [posloupnost] Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona zpatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?

54.) [logické chyby] Když se Hermiona při Famfrpálovém zápase dívala do dalekohledu, tak viděla Snejpa jak říkal proti Harrymu zaříkávadlo a za chvíli byla u něj a zapálila mu plášť. Jak by to mohla stihnout?

55.) [ostatní] Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?

56.) [posloupnost] Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. všimněte si kde je rukojeť. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).

57.) [posloupnost] Když Ron na konci filmu padá z koně, tak dopadne tak, že má jednu nohu pokrčenou a druhou přes ni. Ale o pár scén později, když harry s Hermionou běží k Ronovi, tak už má nohy jinak.

58.) [posloupnost] Když Hagrid ukazuje Harrymu Hedviku, nemá Harry na čele jizvu. Ale v předchozí scéně, když mu pan Olivander vypráví o jeho hůlce, má Harry jizvu přesně nad obočím.

59.) [logické chyby] Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bones (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.

60.) [posloupnost] Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.

61.) [posloupnost] Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.

62.) [posloupnost] Ve scéně, kdy je harry u děravého kotle, a baví se s Hagridem o Voldemortovi, tak při prvním záběru za Harrym jsou u stolu za ním vidět lidé.... A v dalším záběru na Harryho je tam jenom černá zeď ... že by tak rychle utekli???

63.) [posloupnost] Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...

64.) [chyby v animaci/efektech] Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.

65.) [viditelné vybavení/štáb] Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?

66.) [logické chyby] Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně - je jich tam pět!

67.) [posloupnost] Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří její pero vzletět, tak nad ní sedí kluk.

68.) [posloupnost] Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jessica*! Jessica*! | Web | 3. prosince 2010 v 23:15 | Reagovat

pěkný blog)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama