Jsem v SONC, prosím o hlasy TADY. Přečtěte si tohle.

Harry Potter a Ohnivý pohár Chyby ve filmu

26. listopadu 2010 v 19:31 | Lady McFly |  Others HP 4
hp 4 chyby ve filmu
1.) [ostatní] Ke konci filmu ve Velké Síni prof. Brumbál říká, jak Sedrik Digory zemře: "Sedrika Digoryho zabil Lord Voldemort." Jenže ve skutečnosti ho zabil Červíček kletbou smrti!

2.) [posloupnost] Když Hermiona na plese tančí, tak její boty jsou růžové. Jenže když pláče na schodech, tak ty boty, co si sundává, jsou černé.

3.) [chyby v animaci/efektech] Chyba se týká zaklínadla Expeliarmus. Když ji vyšle Cedrik na Kruma, tak má modrou barvu, ale když Harry vyšle Expeliarmus na Voldemorta, tak má červenou barvu! Jak je to možné?4.) [faktické chyby] Při představování škol Brumbál o Bulharech řekne "přátele ze severu". Ale co si ze zeměpisu pamatuju, tak Bulharsko je na jih od Anglie.

5.) [posloupnost] Při druhém úkolu má Harry ještě ve vodě od ďasovců popálený krk, ale když pak o chvíli později mluví s Barty Skrkem, má ho v pořádku. Ovšem pak jdou s Hagridem lesem a má krk zase popálený.

6.) [faktické chyby] Když si Hermiona s Harrym povídají o tom vejci, tak je vidět, že Harry má jenom kostru brýlí, ale to sklo v nich vůbec nemá.

7.) [posloupnost] Když strhává Voldemort smrtijedům masky z obličejů, všichni spadnou na zem. Jak je tedy možné že v dalších záběrech všichni smrtijedi stojí?

8.) [viditelné vybavení/štáb] Skoro na konci filmu, když jde Harry s Ronem a Hermionou po chodbě Bradavic, z výklenku (za ním je vidět, jak odlétá krásnohůlský kočár) je vpravo vidět ruka někoho z natáčecího štábu.

9.) [ostatní] Když se Fred a George ptají Rona, jestli má partnerku na ples, podstrčí mu lístek, na kterým je vidět text napsán na vrchu papíře. Když si ho Ron čte, je text napsán ve středu papíru.

10.) [faktické chyby] Ve scéně při první hodině s pošukem Moodym, ve chvíli, kdy Moody očaruje pavouka kletbou imperius a přenáší ho vzduchem mezi studenty, všiměte si rozestavení některých studentů. Z Moodyho pohledu sedí dvojčata Padma a Parvati v pravé řadě, ovšem když Moody "hodí" pavoukem od jedné z dvojčat na Rona, sedícího v prostřední řadě, je záběr na Rona a pavouk přilétá z levé strany.

11.) [posloupnost] Na konci, když se loučí s ostatními školami, tak je pohled, jak za Harrym na balkóně stojí lidé a mávají. Když tam přijde Ron a Hermióna, tak už tam nikdo není.

12.) [chyby v animaci/efektech] Když je ta úvodní scéna s Moodym - jak sešle ten červený paprsek na blesk, tak jde vidět nádherně začarovaný strop. Ale na konci filmu, po Brumbálově proslovu, kamera začne pomalu vyjíždět nahoru, ale strop je tam normální. Je to snad ve všech dílech.

13.) [posloupnost] Při druhém úkolu má Harry ještě ve vodě od ďasovců popálený krk, ale když pak o chvíli později mluví s Barty Skrkem má ho v pořádku. Ovšem pak jdou s Hagridem lesem a má krk zase popálený.

14.) [chyby v animaci/efektech] Když se Brumbál dívá do myslánky, tak lístek s nápisem "Harry Potter" padá jinak.

15.) [logické chyby] Proč, když je Krum v bludišti začarovaný kletbou Imperius, tak má takové divné oči? Jak Pošuk řekl: ,,Tahle kletba dala ministerstvu kdysi zabrat. Mnoho lidí tvrdilo, že byli pod kletbou Imperius, jak ale poznáme, kdo lže?" Když je přece někdo pod tou kletbou, nejsou viditelné žádné příznaky!

16.) [posloupnost] V díle Harry Potter a Tajemná komnata vypadá mnoholičný lektvar jako bláto. Když jej však v tomto díle pije falešný Moody, je čirý a tekutý jako voda. Zvláštní...

17.) [logické chyby] Když Brumbál pověří Moodyho, aby hlídal Harryho, je vidět, že jsou v 1. věžičce Brumálovy pracovny (celá pracovna je ve třech věžičkách na sobě). Nebylo by logičtější, kdyby v 1. věžičce bylo točité schodiště a pracovna jen v dalších dvou? Na to zřejmě zapoměli.

18.) [chyby v animaci/efektech] Víte co je zajímavé, že jak Brumbál hází svoje myšlenky do Myslánky tak když prostrčí hůlku směrem nahoru tak hůlka ,,vzpomínkou" projde v pohodě ale jak hůlka jde směrem dolů tak tu ,,vzpomínku" popožene.

19.) [ostatní] V díle 4 říkají jednu kletbu která se nepromíjí je to AVADA KEDAVA ale v 5 tém díle říká ta Beatrix Lastrenchová AVADA KEDAVRA.

20.) [chyby v animaci/efektech] Když Cedrik použije na Kruma odzbrojovací kouzlo, Krum omdlí, ale hůlka mu z ruky nevyletí!

21.) [posloupnost] V jedné scéně má Harry jizvu uprostřed čela místo na straně a v další scéně ji má zase na straně. V další scéně ji má pak zas na opačné straně.

22.) [posloupnost] Když je Harry na hřbitově, tak po celou tu dobu, kdy je vidět na Cedrikovo tělo je přenášedlo u něj, ale pak, když se Harry přemisťuje nazpátek, tak chytne tělo a musí použít přivolávací kouzlo, protože přenášedlo je najednou hodně daleko.

23.) [logické chyby] Jak je možné, že na hodině lektvarů (jak se Ron snaží pozvat Hermionu na ples) jsou spolu Nebelvír 4. a 5. ročník + Zmijozel (na pozadí je tam vidět Grabe) a jak je možné, že dvojčata Parma a Parvati jsou v Nebelvirské místnosti (tam ma přístup pouze žák Nebelvíru). Jedna z nich ale žákem Nebelvíru není. Při Moodyho hodině mají obě dvojčata na sobě hábit Nebelvíru.

24.) [posloupnost] Když pronásleduje Harryho drak, tak ho shodí na věž a tam se drží a chce získat koště zpět, ale jak drak rozbije tu malou věžičku, tak pod ním jak Harry padá dolů už ty věžičky nejsou a při tom tam byly.

25.) [faktické chyby] Proč v hodině obrany proti černé magii sedí spolu s Harrym, Ronem a Hermionou ve třídě i Ginny? Ta přece chodí o rok níž, ne?

26.) [logické chyby] Nechápu, proč v předchozích dvou úkolech bodovali výsledky (např. že Harry byl druhý, Cendrik první apod.), když ve třetím úkolu stejně vyhrál ten, kdo se první dotkl poháru, a nezáleželo by na tom, jak byl hodnocen v předchozích dvou úkolech.

27.) [logické chyby] Když Harry plní třetí úkol, tak než vstoupí do bludiště, je tam slyšet muzika. Ale když se za ním bludiště zavře, tak je najednou klid a muzika by stejně měla být slyšet, protože to je jen živí plot.

28.) [faktické chyby] Když je Harry v koupelně prafektů, tak si ufňukaná Uršula opře hlavu o jeho rameno, ale Uršula je přeci duch a nemůže se ničeho dotýkat, nebo se o to opírat.

29.) [ostatní] Na hřbitově se z Voldemortovy hůlky kouzlem začnou "vyvolávat" duchové posledních obětí. Je mezi nimi i Cedrik, ale toho přece zabila Červíčkova hůlka (je viditelně jiná než Voldemortova, obyčejná dřevěná, zatímco Voldemort má takovou kostěnou).

30.) [viditelné vybavení/štáb] Když je poslední záběr na Znamení zla, je pravém dolním rohu vidět mikrofon.

31.) [viditelné vybavení/štáb] Když se teta Petunie shýbá nad Marge, aby jí nalila kávu, je jí vidět mikrofon.

32.) [posloupnost] Když Harry vypadne z Brumbálovy myslánky, tak vidíme, že se Brumbál dívá pořád dopředu, ale v dalším záběru je sehnutý nad myslánkou.

33.) [posloupnost] Když tetička Petunie rozbije skleničku, svíčka uprostřed stolu je zhasnutá. A když si pak povídá, svíčka najednou svítí.

34.) [posloupnost] Když Snape jde ukázat Harrymu Veritaserum, tak v záběru, kde slezl z žebříku drží Veritaserum uprostřed lahvičky, ale v dalším záběru ho už drží nahoře a potom zase uprostřed.

35.) [posloupnost] Když je Harry na hřbitově a je uvězněn na soše, Voldy k němu promlouvá. V jedné scéně je vidět Harryho zranení na tepně, ovšem krev je suchá a nekrváci. V Bradavicích je však krev čerstvá.

36.) [posloupnost] Když na plese sedí u stolu Harry, Ron, Parvati, Padma a nakonec Hermiona, tak Ronův sváteční plášť ležící na stole za ním mění mezi záběry svoji pozici.

37.) [posloupnost] Když se Harry koupe v koupelně pro prefekty, župan za ním mění svoji pozici.

38.) [logické chyby] Jak se Harry a drak vrácí od věže, je pod nimi nádvoří, na něm jsou lidé. Jak je to možné, když jsou všichni na stadionu?

39.) [posloupnost] Na začátku Ron spí a Hermiona ho jde vzbudit. Jeho pravá ruka je nejdříve na polštáři, v dalším záběru je však pod polštářem.

40.) [posloupnost] Harry je v koupelně prefektů a poslehne si vejce pod vodou. Jakmile se vynoří, má vlasy vpředu. Když mluví s Uršulou, tak se mu vlasy na jednom spánku pořád mění v rozcuhané a uhlazené.

41.) [logické chyby] Když žáci z Bradavic utíkají dat své jméno do Ohnivého poháru, je mezi nimi i Cedric Diggory. Když vhazuje své jmého do poháru, tak má mokré vlasy. Ale jak je to možné, když má přece i se všemy spolužáky bydlet na hradu?

42.) [posloupnost] Když přijde Rita Holoubková do stanu šampionů, tak fotograf vyfotí Harryho a Hermionu jak se objímají. Když je fotograf vyfotí, jdou od sebe pomalu a jen o kousínek. Ale když se Harry podívá na noviny, vidíme, že jdou od sebe rychle a hodně od sebe!

43.) [ostatní] Když se Harryho a Voldemortova hůlka spojí, tak z té koule uprostřed vylétavá jakýsí bílý silikon(nevím, jestli to je silikon nebo něco jinýho) a zůstavá to na zemi, ale pokud vím kouzla po sobe nezanechával výrazně viditelné stopy. Pokud nejde o kletbu.

44.) [posloupnost] Když je ten ples a všichni tancují, tak při záběru zeshora na tančící dva je vidět, že Vikrot Krum tančí poblíž jednoho studenta ze své školy (ten co s ním byl při vhazování jména do poháru, ten co pak pozve Parvati Patilovou tančit) a na záda mu skáče Crabbe nebo Goyle (jeden z těch dvou) a dalším záběru tančím s Hermionou.

45.) [ostatní] Na pohřbu Cedrika říká ředitel, že Cedrika zavraždil Voldemord, ale zabil ho Červíček.

46.) [logické chyby] Na konci, když se nepravý profesor Moody proměňuje zpátky na Skrka Juniora, tak si dá pryč oko...ale proč si nedal pryč i umělou nohu?

47.) [posloupnost] Když se Harryho kouzlo zachytí s Voldemortovým, tak Harry drží svoji hůlku jednou rukou a po chvíli ji chytne i druhou. V dalším záběru ji drží zase jen jednou a pak ji opět chytá druhou. Jde o stejnou scénu, ale pokaždé branou z jiné strany.

48.) [ostatní] Při prvním úkolu Brumbál říká: "Pane Diggory, až zazní výstřel, můžete začít." Pak Filch vystřelí a v jednom záběru je vidět, jak se Karkarov teprve zvedá z podlahy a v dalším už stojí na druhé straně vedle Kruma.

49.) [logické chyby] Ve druhém úkolu, když už se Fleur vzdala, tak je detail na ni a její dvě přítelkyně. Ona má na sobě župan a ručník, ale proč ho mají na sobě i její dvě kamarádky, když nesoutěžili?

50.) [posloupnost] Když má Harry první hodinu s pošukem, nejdřív je vidět, že je v první a pak asi ve třetí lavici. Že by se tak rychle stěhoval?

51.) [logické chyby] Jak víme, Brumbál je považován za největšího kouzelníka této doby. Mě ale ve filmu přijde strašně "zpomalený." Když padá blesk ve Velké síni, s Brumbálem to ani nehlo a musel zasahovat Moody. Taktéž na tom soudním řízení, když Skrk junior se pokouší utéct. A rovněž v prvním díle, kdy s Harrym cloumá koště. Brumbál tam celou dobu sedí a neudělá nic.

52.) [posloupnost] Ke konci filmu, když je Harry na hřbitově, tak tělo Cedrika a pohár jsou v každém záběru na jiném místě.

53.) [ostatní] Když je Harry v Brumbálově myslánce a je tam záběr na Skrka juniora, tak mu jazyk "ujíždí" doprava. Ale na všech ostatních záběrech (v lese ještě jako profesoru Moodymu nebo na konci filmu) mu jazyk "ujíždí" doleva.

54.) [logické chyby] Ve scéně, kdy z poháru vylétne papírek s Harryho jménem, jdou vidět na onom papírku linky. Ony se vyrábějí linkované pergameny?

55.) [faktické chyby] Když Harry ráno snídá, kouká na Cho a moc se mu to asi líbí. Kouká na ni přes celou místnost, a ona sedí u stolu Zmijozelu se svýma kamarádkama. Přitom do Zmijozelu nechodí!

56.) [posloupnost] Scéna ve vaně: Harry poslouchá vejce pod vodou. Když už mu nejspíš dochází dech a píseň už končí, vejce je otevřené a Harry se začne vynořovat nad hladinu. Nad hladinou je už ale zavřené.

57.) [logické chyby] Když Voldemort šahá na Harryho čelo, tak má na pravé ruce celkem vypracované svaly. Voldemort by ale měl být vychrtlý a žádné by mít neměl.

58.) [ostatní] Jestli jste si všimli, tak když se kouknete skoro na konec, když zabijou Cedrica, tak tam už leží mrtvý. Ale v jednom záběru se hýbe, i když už je dlouho po smrti...že by obživl?

59.) [logické chyby] V ohnivém poháru se krátce objeví profesor Kratiknot-kouzelné formule. Má tam hnědé vlasy a knírek. V kameni mudrců ale ten stejný profesor má seschlý obličej a šedé vlasy. Že by plastika?

60.) [posloupnost] Když je hodina lektvarů(nebo co to mělo být), tak Fred nebo George pošlou Ronovi dopis, že by si už měl někoho najít na ples. Když jedno z dvojčat Ronovi hází ten papír, tak je to napsaný úplně nahoře, ale když to Ron čte, tak je to uprostřed.

61.) [logické chyby] Není to chyba jenom ve filmu, ale i v knížce. Hermiona pořád říká, že se NIKDO nemůže přemisťovat z a do Bradavic. Jak to potom dělají ti domácí skřítkové, kteří se tam volně přemisťují?

62.) [posloupnost] Když Brumbál při vybírání šampionů vykřikne: "Harry Potter," tak Ron se dívá do boku a má neutralní výraz. Ale hned příštím záběru se dívá do země, pak zvedá hlavu a tváří se velmi nasupeně.

63.) [posloupnost] Když Snape lije do úst falešného pošuka Moodyho veritasérum, tak je vidět, jak mu po pravé tváři stékají kapky. V dalším záběru již po kapkách nejsou ani stopy.

64.) [viditelné vybavení/štáb] Celkem často se zde stalo, že Harry měl brýle bez vyplnění-bez sklíček. Častokrát mu totiž do nich spadnou vlasy.

65.) [logické chyby] Parvaty Patilová chodí do Nebelvíru, ale Padma do Havraspáru. Jaktože jsou spolu ve společenské místnosti Nebelvíru?

66.) [logické chyby] Asi jste si všichni, co jste ten film viděli, všimli jaksi nedotažené scény, kdy Harry v Tajemném lese najde tělo mrtvého Skrka (alespoň doufám že se jmenuje Skrk - mrtvý tělo tam každopádně bylo). Poté utíká do Brumbálovy pracovny, kde ho vyruší v rozhovoru s několika lidmi. Dál se už ale nijak neřeší, že objevil v lese mrtvolu - proč tedy za Brumbálem šel?? - Tahle scéna tedy vyzněla tak trochu do prázdna.

67.) [posloupnost] Po druhém úkolu - v jednom záběru má Hermiona na sobě župan, pak ručník, v dalším zase župan - opakuje se několikrát.

68.) [posloupnost] Když přichází Viktor Krum okolo Rona, vedle něj sedí Seamus. Ale když vstoupí Pošuk Moody a ze stropu se začne blýskat, Seamus sedí proti Ronovi.

69.) [posloupnost] Když chce Brumbál uvést dvě zahraniční školy, běží k němu školník okolo Rona. V prvním záběru Ron sedí a je otočený k běžícímu školníkovi, ale hned v dalším záběru Ron leží na stole a zdvihne se, když školník přeběhne okolo.

70.) [ostatní] Když jde Harry s Hagrigem k drakům, Hagrid mu říká, že mu o nich řekl Ron. Přitom na konci filmu říká Harrymu falešný Pošuk Moody, že o dracích řekl Hagridovi on.

71.) [posloupnost] Když Harry po splnění druhého úkolu vyleze z jezera na tu dřevěnou plošinu, přiběhne k němu Hermiona, shodí ze sebe ručník a hodí ho Harrymu přes záda. V dalším záběru je do toho ručníku opět zabalená Hermiona a v dalším ho má Harry zase zpátky.

72.) [posloupnost] Když se Voldemort dotýká Harryho jizvy má rukáv na pravé ruce spadlý na rameno. Když je záběr podruhé, má ho již natažený.

73.) [chyby v animaci/efektech] Při souboji s drakem Harry prolítne skrz most a najednou nemá šrám, kterej mu udělal drak!

74.) [posloupnost] Když Pošuk Moody jde a začaruje Malfoye ve fretku a Prof. M. ho začaruje zpět tak Malfoy začne utíkat a Moody nechá svoji hůl na místě. Vidíme, že je nakřivo, ale když se vrátí, tak je přímě rovná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dadie Dadie | Web | 26. listopadu 2010 v 20:59 | Reagovat

ja som si nevšimla žiadnu chybu xD musím nabudúce dávať väčší pozor :) akurát sťahujem prvú časť sedmičky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama