Jsem v SONC, prosím o hlasy TADY. Přečtěte si tohle.

Harry Potter a Tajemná komnata Chyby ve filmu

24. listopadu 2010 v 14:32 | Lady McFly |  Others HP 2
hp 2 chyby Lady McFly

1.) [faktické chyby] Proč má Raddle v tajemné komnatě uniformu Havraspáru? Nechodil náhodou do Zmijozelu?

2.) [posloupnost] Když je Harry v ošetřovně a přijde ho navštívit Dobby, můžeme si všimnout stále se měnící peřiny na posteli. V jednom záběru není úplně stažená, jen trochu pomuchlaná. V dalším záběru, kdy skočí Dobby na postel, je peřina stažená až k okraji postele. Můžeme si také všimnout, že když si Harry lehne do postele (protože se do ošetřovny blíží Brumbál se zkaměnělým chlapcem), není vidět, že by si peřinu natáhl na sebe, ale v dalším záběru už je normálně přikrytý. Za tu chvilinku by to ale nestihl.

3.) [faktické chyby] Když Harry narazí na nástupišťi do zdi, můžete si všimnout, že sova je umělá.4.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Harry a Ron autem vrací z lesa, je v pozadí vidět Hagridova chýše. Pokud se dobře podíváte, tak v ní spatříte pohybující se postavu. Hagrida ale přece odvedli, tak kdo to je? Že by zloděj?

5.) [posloupnost] Když se Harry vracel z Lockhartova kabinetu a znova uslyšel ten hlas tak se vydal společně s Ronem a Hermionou do 2 patra, kde uviděli nápis na stěně a zkamenělou paní Norrisovou. Pak se tam objevil Malfoy a řekl: Nepřátelé dědice pozor, jste na řadě mudlové. Ale co tam dělal i s ostaními studenty zmijozelu, pokud slavnost už skončila, tak přece jejich společenská místnost je ve sklepení.

6.) [ostatní] Když je Harry v kabinetu Zlatoslava Lockharta, tak slyší baziliška. Ale není divné, že ho neslyší Lockhart? Já vím, že on hadí řeči nerozumí, ale bazilišek je had, takže by měl syčet, ne? V tom případě, proč neslyší syčení?

7.) [logické chyby] Když jde Harry od učitele obrany proti černé magii, slyší za zdí (v potrubí) baziliška, jak říká něco v tom smyslu "zabiju tě". Slyší to v lidském jazyce. Na soubojnickém klubu však s tím hadem mluví a my slyšíme jen hadí jazyk. Neměli bychom v obou případech slyšet stejnou řeč?

8.) [viditelné vybavení/štáb] Když v soubojnickém klubu bojuje Harry s Malfoyem, Harry Malfoye odrazí a Snape ho jde zvednou. V tu chvíli je vidět kameraman, jak se krčí za stolem.

9.) [logické chyby] Když Harry vchází do tajemné komnaty, dveře se za ním zavřou. Jak se tam ale dosta Fenix? Že by uměl hadí jazyk?

10.) [logické chyby] Harry se po vypití mnoholičného lektvaru promění v Goyla a Ron v Crabba a jdou vyslýchat Malfoye. Ve sklepení Malfoye potkají a Malfoy se zeptá Harryho-Goyla: "Proč máš brýle?" "Na čtení" odpoví Harry. "Na čtení? Ty umíš číst ??" Zeptá se neznale Malfoy a pak se otočí a Harry si sundá brýle. To ale nedává smysl!
1. Malfoy zná Goyla natolik, že musí vědět že umí číst.
2. V Bradavicích se používají učebnice, každý tedy musí umět číst.
3. Harry po proměně v Goyla určitě brýle nepotřebuje.
A za 4. v knize si Harry sundá brýle hned po proměně! Docela nelogická a zbytečná scéna...

11.) [ostatní] Všimli jste si, že Bazilišek má slabě upevněné zuby? Když ho Potter probodne mečem, Bazilišek ho zraní svým zubem, který mu ale zůstane zabodnutý v Harryho ruce.

12.) [logické chyby] Harry s Ronem poté, co se neotevřela přepážka, odletěli autem, ale kde vzali klíče? Kouza mimo školu nemohou používat a pan Weasley by ho přece nenechal jen tak.

13.) [logické chyby] Když Harryho letí Weasleyovi zachránit, on spí a má zavřené okno. Auto je ještě daleko od domu a Harryho zvuk auta vzbudí a po chvilce se s Ronem baví (šeptají). Zajímavé, že se přes zavřené okno slyší.

14.) [logické chyby] Když se objeví Dobby (na začátku), přijde Harryho strýc, prtože tam byl rámus. Ale za chvíli Harry honí Dobbyho ze schodů, kdy Dobby nehorázně křičí. A připadá mi nepravděpodobné, že by je najednou nikdo neslyšel.

15.) [logické chyby] Harry VYLETÍ po nehodě s Letaxem z krbu v obchodě. Ale vždyť by neměl vyletět, všichni ostatní vždy z krbu prostě vystoupí.

16.) [logické chyby] Všimněte si, že když v Příčné ulici Hermiona opraví Harrymu brýle kouzlem Okulus Reparo, tak ty se jen jakoby spojí dohromady a vyjde z nich trochu "dýmu", zatímco co v prvním dílu když Hermiona ve vlaku opravila Harrymu brýle tím stejným kouzlem, tak vypadalo úplně jinak - po vyslovení se přes brýle jakoby přelepila náplast (s patřičným zvukem) a potom hned zmizela a brýle byly opravené. Že by za rok kouzlo fungovalo jinak?

17.) [úmyslné chyby] Když Harry porazí Baziliška, tak je jeho meč ušpiněný od krve až skoro k jílci (tam kde se ten meč drží), ale v další scéně je meč zakrvavený jen asi do dvou třetin, tak aby bylo vidět jméno Cedrika Nebelvíra, které je vyryto do meče.

18.) [posloupnost] Jakmile vrba jednou ze svých větví projde předním i zadním sklem, tak je na obou takové kolečko na důkaz narážky, jenže jakmile auto padá dolů po stromě a dále na "volný plac", tak si všiměte, že přední sklo nemá to "kolečko" , co udělala větev. To je velmi zajímávé, že by se tak rychle - pomocí nějakého neviditelného kouzla opravilo??

19.) [posloupnost] Když Harryho a Rona vyhodí z auta, tak auto směřuje k zakázanému lesu a má otevřený kufr. Když však do toho lesa vjedou, tak je kurf zavřený.

20.) [logické chyby] Když se učitelé schromaždí před dalším vzkazem od dědice, tak je předtím McGonagolová svolala rozhlasem. Ale v Bradavicích přece nefungují elektrické přístroje.

21.) [ostatní] Hermiona zpraví Harrymu na Příčné ulici brýle, což by ale nemohla, protože žáci nemají dovoleno mimo školu používat kouzla.

22.) [ostatní] Ve scéně, kdy přijede Ron se svými bratry zachránit Harryho, připne Ron k mříži lano, aby ji mohl strhnout. Když se mu to ale podaří, nechybí jen mříž, ale celé okno.

23.) [posloupnost] Když se Harrymu a Ronovi nepodaří projít na nástupiště a narazí vozíky do zdi, tak se klec s Hedvikou otevře. V dalším záběru, kdy se oba teprve zvedají, je klec už zase zavřená.

24.) [logické chyby] Při první hodině bylinkářství si všichni nasadí klapky, aby je mandragoří křik neomráčil. Jak ale mohli profesorku Prýtovou přes ty klapky na uších slyšet, jak se jich ptá na Longbottoma?

25.) [logické chyby] Když se Ufňukaná Uršula naštve na kluky, tak odletí a skočí do záchodu. Jelikož je duch, tak jaktože vystříkla voda?

26.) [posloupnost] Když Harry leží na ošetřovně a vyruší ho Dobby, má ruce v pořádku. Krádce poté mu ukáže obvázané ruce. Za chvíli obvazy na sobě nemá a až na konci scény je má zase na rukách.

27.) [faktické chyby] Ve filmu zkameněl i duch. Tak jak mu dají oživovací elixír, když nemůže pít ani jíst?

28.) [logické chyby] Ubrečená Uršula neměla zemřít, protože má brýle měla jenom zkamenět.

29.) [ostatní] Když je Harry v domě Weaslyových poprvé, tak se dívá na speciální hodiny a potom se podívá na jehlice co sami štrikují, tak si všimněte, že na krbu není Hop-Šup prášek.

30.) [ostatní] Když Harry poprvé vejde do domu Weasleyových, tak kouká na hodiny, (ty co ukazují kde je jednotlivý člen rodiny Weasleyových), tak ty ukazují, že pan Weasley, Ginny, pani Weaslyová jsou v zahradě, i když pan Weasley po několika záběrech přijde domů z práce a Ginny přichází ze svého pokoje.

31.) [ostatní] Když Harry zabije baziliška a je raněn, tak Tom Radle řekne, že mu do konce života chybí jen jedna minuta, ale ve skutečnosti to mnohem víc.

32.) [posloupnost] Když Harry po skončení zápasu přistane na zemi,pravou ruku má skrčenou, protože ji má zlomenou a bolí ho. Když na něj ale znovu začne útočit zákeřný potlouk, opírá se o ni jakoby se nic nestalo a pak ji má zase zlomenou a bolavou.

33.) [ostatní] Toto není přímo chyba. Harry přece má brýle takže pohled na baziliška ho určiě nezabije, není-li to pravda?

34.) [posloupnost] Automobil Ford Anglia má po střetu s Vrbou mlátičkou rozbitá okna (na předních dveřích), ale v záběru v údolí plného pavouků jsou okna opět zpět.

35.) [posloupnost] Když Dobby řekne Harrymu na ošetřovně, že se skřítkami zacházeli jako s chátrou a potom řekne, že s ním tak zacházejí pořád a rozbrečí se. Správně by se měl ale potrestat, protože řekl něco špatného o své rodině.

36.) [posloupnost] Když bazilišek pronásleduje Harryho v chodbách, tak Harry zaběhne do jedné chodby, kde jsou mříže. Když se na ně pořádně podíváte, neuvidíte na nich žádnou vadu. Ale když je potom záběr, jak se bazilišek blíží k Harrymu, tak jsou mříže v levém rohu prasklé a část jich chybí.

37.) [posloupnost] Téměř na konci filmu, když Harry hovoří s Brumbálem, tak sledujte knihy pod kouzelným klouboukem. V jednom záběru jsou vidět 2, ale z jiného úhlu jsou pod klouboukem 3 knihy.

38.) [posloupnost] Na začátku filmu, když k Harrymu do pokoje přijde Dobby, tak sledujte nástěnku a vlajku. Mezera mezi nimi se mění, takže to znaméná, že nástěnka nebo vlajka mění svou pozici.

39.) [chyby v animaci/efektech] Když je Harry v komnatě a had stojí oproti němu, potom co mu fénix vydloubl oči, Harry se pohne a on ho uslyší. Pak se bude chtít zakousnout do něj, Harry se uhne a bude vidět jak počítačem zpracována tlama hada, jen tak vklouzne do země bez toho, aby ji rozdrtila.

40.) [posloupnost] Uprostřed filmu založí Lockhart klub kouzelnicných soubojů, potom spolu bojují Malfoi a Harry. Malfoi dostane zásah a má rozhozený účes v dalším záběru má vlasy zase nagelované a ulízané! Že by u sebe nosil hřeben a gel?

41.) [posloupnost] Když Harry vypadne z auta, za sedadlem jsou 2 balíky. V dalším záběru jsou 4 a nakonec žádný.

42.) [ostatní] Když Ron odjíždí od Vrby Mlátičky, nejsou vidět žádné rýhy od kol auta. Jinak tomu je ale po "vyflusnutí", když auto rýhy udělá. Toto je ovšem docela sporné.

43.) [posloupnost] Na samém začátku filmu je vidět Hedvika na skříni naproti posteli. Když ale Dobby mlátí hlavou do té samé skříně, Hedvika se ještě v pár záběrech objeví, pak ale ze skříně zmizí!!!

44.) [logické chyby] Ve skleníku rozdá Prýtová klapky na uši. Všichni si je nasadí, aby neslyšeli jekot mandragor. Že by ale klapky nefungovaly na hlas profesorky Prýtové??!!!

45.) [posloupnost] V krucáncích a kaňourech Malfoy pokládá knihy do Ginnyna kotlíku hned dvakrát. Nestačilo by to jednou?

46.) [ostatní] Všichni si určitě pamatujete 1. díl, kdy se novým bradavickým studentům dával na hlavu Moudrý klobouk. Jedna malá zrzka, Susan Bonnesová, byla přiřazena do Mrzimoru. Ve druhé díle se ale objevuje často po boku Hermiony na hodinách Nebelvíru a Zmijozelu (například při přesazování mandragor nebo při 1. hodině Zlatoslava Lockharta.

47.) [logické chyby] V každém záběru z auta během letu je jasně patrné, že okna na dveřích jsou vyrobena z bezpečnostního skla (jsou označena vyleptanými značkami). Bezpečnostní skla v takto starém autě?

48.) [ostatní] Po celou dobu filmu, když jsou Harry a Ron vidět celí, Ron je podstatně vyšší než Harry. Při každém přiblížení jsou oba chlapci stejné výšky, nebo je Harry dokonce o kousek vyšší.

49.) [posloupnost] V Tajemné komnatě se skvrna na Harryho límci neustále mění.

50.) [posloupnost] Ve chvíli, kdy Harry probodne Baziliška a ten se svíjí a točí po Komnatě, než padne, v pozadí je vidět Ginny ležící na zemi, ale Tom Riddle není k nalezení. V dalším záběru stojí přímo vedle Ginny. Šikovný chlapík.

51.) [logické chyby] Když Harry vypadne z letícího auta, můžeme zahlédnout pár balíčků jen kousek za sedadlem spolujezdce. Jak to, že žádný z nich nevypadl?

52.) [posloupnost] Během scény, kde Harry a Ron hledají Bradavický Expres, je vidět, že most je poměrně krátký. Když se ale Harry houpe na dveřích auta, vidíte vlak jet stále po tom samém mostě, i když by mu jeho přejezd neměl trvat déle ne? 4 - 5 sekund.

53.) [posloupnost] Harry je v Tajemné komnatě škrábnutý na levé straně tváře. Tyto škrábance mizí v době, kdy mluví s Brumbálem a osvobozuje Dobbyho.

54.) [logické chyby] Ve scéně s Brumbálem a Harrym, po zkamenění Justina a Sira Nicolase, přiřítí se Hagrid s kohoutkem v ruce a vykřikuje, že Harry to určitě neudělal. Tato scéna by dávala smysl jen v případě, že by Hagrid potkal Harryho v hale těsně před útokem, stejně jako v knize.

55.) [ostatní] Když zpráva o tom, že Ginny Weasleyová byla unesena do Komnaty, profesorka McGonagalová vstoupí do Nebelvírské společenské místnosti, rozvine pergamen a přečte dvě nová školní pravidla. Když se podíváte blíže na pergamen, který drží, uvidíte, že na něm je napsáno zhruba 6 - 7 krátkých řádků textu. Nemám pocit, že profesorka McGonagalová skutečně přečetla všechno, co chtěla.

56.) [logické chyby] V Harryho fotoalbu od Hagrida je obrázek Rona, Hermiony a jeho, který měl být vyfocený před rokem. Ale podle změny Hemionina účesu by člověk řekl, že je ze součastnosti. Čarodějné fotografie by se sice měly hýbat, ale rozhodně by neměli stárnout...

57.) [logické chyby] Když Lockhart padá do tajemné komnaty, tak se ozve asi za 2 vteřiny. Ale Harry s Ronem padali poněkud déle...

58.) [viditelné vybavení/štáb] Když Harry píše Tomu Raddleovi přes deník, je tu detailní záběr na Harryho tvář. V odrazu jeho Brýlí je krásně vidět filmový štáb. Můžete vidět kameramana a ženu stojící hned vedle něho a oba se pohybují.

59.) [logické chyby] Bazilišek se má pohybovat v potrubí, ale jeho oběti jsou nalezeny v pokojích a na chodbách. Jak se dostává do místnoti? Je příliš velký, aby se protáhl kohoutkem, umyvadlem, nebo záchodkem. Pokud by musel rozbíjet zdi, aby se dostal ven, jistě by si někdo všiml děr roztroušených po hradě.

60.) [logické chyby] V koupelně Ufňukané Uršuly zrcadla nic neodráží, jsou na to příliš špinavá. Ale když se Harry mění v Crabba, jeho obličej je krásně vidět v jednom z těchto zrcadel.

61.) [ostatní] Na konci filmu, když se vrací Hagrid, se začíná kamera zvedat a je vidět, že Hagrid je stejně vysoký jako ostatní učitelé stojící blízko dveří.

62.) [posloupnost] Když pozorujeme Harryho psát do deníku Toma Raddla, konec jeho brku je zaostřený doprava. Ale když vidíme Harryho ruku z větší blízkosti, konec brku je zaostřený směrem k Harrymu. Toto se opakuje pokaždé, když se mění úhel pohledu.

63.) [posloupnost] Když Harry pronásleduje Dobbyho do haly přistane s nohama pokrčenýma jednou rukou vystrčenou dopředu a druhou dozadu. Záběr se změní a zaostří Dobbyho. A když se vrátí k Harrymu, je v opačné poloze než předtím.

64.) [posloupnost] Když studenti tahali z květináčů mandragoří mimina dívka vedle Hermiony vytáhla jen listy, ale v dalším záběru je už mandragora na svém místě.

65.) [posloupnost] Když Harry mluví s Malfoyem tak u toho je Ron. Rozhovor trvá asi 7 vteřin a Ron má každou chvíli jiný účes.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *natty* *natty* | Web | 24. listopadu 2010 v 14:50 | Reagovat

mas moc hezky blog ale please srry ale na jakou skolu musim chodit kdyz chci byt zpevackou?? dekujuuu moc :-)

2 Dadie Dadie | Web | 24. listopadu 2010 v 18:57 | Reagovat

rada by som zostala affs aj keď na tomto blogu :)

3 welecomekkk welecomekkk | Web | 25. listopadu 2010 v 16:43 | Reagovat

Ahoj u me na blogu je zapis do souteze Pokud by mel/a zajem se prihlasit zde je odkaz http://welecomekkk.blog.cz/1011/1-soutez-zapis budu moc rada   a omlouvam se za reklamu

4 welecomekkk welecomekkk | Web | 25. listopadu 2010 v 16:43 | Reagovat

Mohu se zeptat jak si udelala ty srdicka ze na ne staci kliknou a si na te strasnce moc se mi to libi  dekuju

5 Katrin Katrin | Web | 25. listopadu 2010 v 17:02 | Reagovat

takový chyby, to by mě ani nenapdalo a máš to tu moc krásný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama