Jsem v SONC, prosím o hlasy TADY. Přečtěte si tohle.

Pán prstenů: Dvě věže Chyby ve filmu

30. listopadu 2010 v 17:31 | Lady McFly |  Others pp 2
pp 2 ch
1.) [faktické chyby] Když Aragorn, Legolas a Gimli pronásledují Uruk-hai co unesli Smíška a Pipina, Legolas říká, že "Skuruti se obracejí na severovýchod. Odnášejí hobity do Železného pasu." V tu dobu byli v Rohanu. Železný pas je podle mapy Středozemě západně od Rohanu. Severovýchodně by se dostali úplně jinam.

2.) [faktické chyby] Gimli má několik seker - jednu dvojitou, co normálně nosí na zádech, jednu širočinu za pasem, dvě vrhací sekery, a jednu zvláštně tvarovanou obouruční sekeru, kterou běžně používá jako hůl na chození. když se ve Fangornském pralese Aragorn, Legolas a Gimli připravují na výpad na Bílého čaroděje, tak v jednom blízkém záběru má najednou Gimli tyto obouruční sekery dvě, přitom měl vždy jen jednu.

3.) [historické chyby] Když Gandalf přivolává Stínovlase, tak má na nohou bílé tenisky s černými tkaničkami.


4.) [posloupnost] Tahle chyba se týká rozšířené verze: Když jsou Boromir a Faramir v Osgiliathu a přijde za nimi jejich otec, tak si vezme Boromira stranou a říká, že musí do Roklinky. A v ten moment můžete za Denethorem vidět dvakrát tím samým směrem projít stejného vojáka. Dokonce i vojáci za ním dělají stejné pohyby.

5.) [logické chyby] Když v Helmově žlebu zuří bitva, začne pršet. Ale pochodně, které nesou skřeti a které jsou i v pevnosti, po celou dobu hoří. Neměl by je déšť při takovém slejváku uhasit?

6.) [logické chyby] Když k hradbám běží skurut s pochodní, Aragorn na Legolase volá, aby ho zabil. Ale jak mohli vědět o té bombě? Střelný prach znal jen Saruman. To budou zabíjet každého kdo přinese pochodeň?

7.) [chyby v animaci/efektech] Když Theoden s Aragornem a ostatními vyjedou v bitvě o Helmův Žleb vstříc skurut-haiům, tak poslední rohanští vojáci na přístupové cestě opakovaně jen tak sekají do větru. Nejspíš jim tam animátoři zapomněli dát pod meče skuruty.

8.) [audio-chyby] Ve scéně v Edorasu když se strhne šarvátka je vidět, že se Legolas netrefí do soka, přesto se ozve rána jako kdyby se trefil.

9.) [logické chyby] Gandalf by se svojí váhou (odhaduji nanejvýš 100 Kg) nikdy Balroga nedoletěl.

10.) [posloupnost] Když do Helmova žlebu přichází na pomoc elfská armáda lučištníků, je ve všech záběrech vidět dokonale zorganizovaný zástup elfů v "uniformách", všichni dokonale v řadě, s lukem, ve stejném oděvu. Když dorazí před krále, tak se najednou na začátku zástupu objeví Haldir, bez luku a v úplně jiném oděvu, než ostatní elfové. Že by se uměl teleportovat?

11.) [logické chyby] Enti útočili na Železný pas zhruba ve stejnou dobu, co v Helmově žlebu zuří bitva. Ale Enti rozbíjejí Železný pas ve dne a bitva o Helmův žleb se odehrává v noci. Přece od sebe Železný pas a Helmův žleb nemohou být tak daleko, aby byl na každém místě úplně jiný čas, protože to by tam asi ti skřeti nemohli dorazit za několik hodin.

12.) [posloupnost] Při cestě Rohanských do Helmova žlebu Gimli vypráví a sekeru má opřenou o rameno - je ale pouze jednostranná, kdežto ve Fangornu nebo v Edorasu je oboustranná.

13.) [posloupnost] Ve scéně, jak skuruti unášejí Pipina a Smíška, tak Pipin si utrhne ze svého pláště tu brož - loriénský lístek, a hodí ji na zem. Je pak jasně vidět, že na ten lístek šlápne jeden ze skurutů a přimáčkne ho tak k zemi. Nicméně když o chvilku později lístek objeví Aragorn, je onen loriénský lístek v zemi zapíchnut hranou.

14.) [posloupnost] Na úplném konci mluví Faramir s Frodem a Samem. Všimněte si ruky jednoho vojáka, který drží Sama. V jednom okamžiku má nehty špinavé a v hned následujícím krásně čisté.

15.) [posloupnost] Když je král Theodén s Gandalfem u hrobu svých předků, tak si všímejte Gandalfovy hole. Při pohledu zepředu ji má Gandalf na levé straně a při pohledu zezadu přesně na opačné.

16.) [posloupnost] Na konci filmu si všímejte srolované deky, kterou má Sam na batohu. Při rozhovoru s Faramirem tam v jednom okamžiku je a hned nato sama od sebe zmizí.

17.) [posloupnost] Při boji s vrrrky je Aragorn sražen z koně. Když dopadne za zem, tak má stále v ruce meč. Ale když se zvedá(ihned následující záběr), tak má meč najednou zastrčený v pochvě. A to nikde nebylo vidět, že by ho tam zastrkoval.

18.) [posloupnost] Těsně před tím, než začne Legolas "surfovat" na štítu, tak má v ruce luk. Jakmile naskočí na štít, tak jsou najednou jeho ruce úplně prázdné.

19.) [posloupnost] Při boji s vrrrky spadne Aragorn ze skály do řeky. Když ho po čase řeka vyplaví na břeh, tak si všímejte jeho meče. V jednom záběru je téměř kolmo k jeho tělu a hned v následujícím záběru téměř podél těla, a to aniž by se ho Aragorn dotknul.

20.) [posloupnost] Když Legolas sjede na šťítu schody, tak když je sjíždí, nemá v pouzdře na šípi žádný šíp. Přesto pak šípem dole zabije jednoho skřeta.

21.) [logické chyby] V Pán prstenů: společenstvo prstenu, když přijde společenstvo do jeskyň, Frodovi svítí modře meč, což znamená, že jsou v přítomnosti skřeti a ti pak lozí po stěnách a vylézají ze stropu. Ale v tomto díle skřeti musí mít žebřiky, aby se dostaly přes hradby.

22.) [posloupnost] U hromady spálených skřetů má Aragorn meč na pravé straně. Když ho potom tasí proti domnělému Sarumanovi, tahá ho z levé strany.

23.) [posloupnost] Ještě před scénou s útokem skřetích jezdců, lze zahlédnout Aragornova koně měnícího se z hnědé na bílou a potom znovu na hnědou.

24.) [posloupnost] Ve scéně, kdy dva průzkumníky Rohanu napadne warg, Legolas přibíhá na pomoc a seskakuje ze skály, zastřelí warga. Jezdec spadne. Legolas ho běži dorazit. V tom záběru by měla být za Legolasem logicky skála, ze které seskakoval, ale místo toho je tam jiná krajina. V té krajině je skála velice podobná té, ze které Legolas seskakoval. No nevím, taky jsem si říkal, že prostě změnili úhel kamery, ale...posuďte sami.

25.) [ostatní] Když přichází Aragorn, Gandalf, Legolas a Gimli ke králi Theodénovi na hrad, Gimli prohodí: "Tady je zábava jak v márnici." Oni tehdy měli márnice?

26.) [logické chyby] No není to chyba, ale jenom trochu blbost. V Železném pase skřeti vyrábějí zbroj pro skurut-hai, ale v Helmově žlebu je skurut-hai 10000 a každý (až na bersekery)má kroužkovou košili.Výroba kroužkové košile trvá velmi dlouho a Saruman nemá určitě tolik skřetů, aby ji vyrobily.To by Saruman musel mít aspoň 25000 skřetů a více.

27.) [viditelné vybavení/štáb] Ve chvíli, když škreti dobýjejí baranidlem hradní bránu, je vidět detailní pohled. Avšak po střihu je vidět, jak se v levém dolním rohu kamera, která snímala detail, stahuje pryč z obrazu.
28.) [chyby v animaci/efektech] Když přijede Gandalf do Helmova Žlebu na pomoc a sjíždí s armádou z kopce, tak ve chvíli kdy skřetům svítí do očí slunce, můžete vidět, že stíny skřetů jsou před nimi. Jak je to možné?

29.) [logické chyby] Když Haldir umírá na hradbě v Helmově žlebu, tak k němu přiběhne Aragorn. Po té skočí na žebřík a se žebříkem spadne mezi skřety. Když padá, tak můžete vidět, že jsou za ním schody po kterých skřeti běží na hradbu. Copak by stavil někdo žebřík z vnitřní strany, když jsou tam schody?

30.) [posloupnost] Při bitvě o Helmův žleb, Legolas sestřeluje vysoký žebřík. Před sestřelením jde vidět, že žebřík už padá směrem ke zdi (vlivem gravitace). Po sestřelení však žebřík padá zpátky do zadu. Že by neplatila gravitace??

31.) [logické chyby] Když Aragorn, Legolas a Gimli potkají Gandalfa, tak Gandalf se chová jako by právě objevil své jméno ("Gandalf, tak mi říkávali"), ale když 2 dny předtím potkal Pipina a Smíška, tak oni ho určitě oslovili Gandalfe (dokonce i Ent, který je měl na starost pronesl: "Slíbil jsem Gandalfovi, že na vás dám pozor."). Možná je již tak starý, že to zapomněl...

32.) [posloupnost] Když Frodo padá do bažiny, je jasně vidět, že má na zádech batoh. Ale když ho Glum vytahuje, žádný batoh nemá.
33.) [posloupnost] Skuruti udělali do brány díru. Když ji však později prolomí, je brána úplně celá.

34.) [posloupnost] Když Skuruti udělají díru do hlavní brány, tak přiběhne Aragorn a jednoho z nich zabije. Jak se ale mohl jeden dostat přes bránu a ještě několik lidí?

35.) [posloupnost] Když Legolas dostane příkaz od Aragorna, aby zastřelil toho skřeta s ohněm, vystřelí Legolas vždy zelený šíp, ale dopadne potom bílý. Že by měnil barvu ve vzduchu?

36.) [chyby v animaci/efektech] Když Gimli běží zatroubit na roh, tak vyjíždějí rohani na koních. Jediného bíleho koně má Legolas, ale hned v dalším snímku, tam jsou dva jezdci na bílých koních a oba si jsou velice podobní a dokonce dělají stejné pohyby. Není pochyb o tom, že je to tatáž osoba. Tudíž Legolas je tam dvakrát.

37.) [logické chyby] Jak Gimli v prvním díle se rozčiloval, že neumí elfsky tak ať mluví společnou řečí, tak na Helmově žlebu, když Aragorn v elfštině zařve žebříky, tak trpaslik odpoví, že je to skvělé. Že by se najednou naučil elfsky?

38.) [posloupnost] Jak se Gandalf a spol jedou podívat po skončené bitvě u H. žlebu na stromy, jak ničí zbylé Uruks, tak místo Eomera je v jeho zbroji jiných chlap - nejspíš stunt.

39.) [logické chyby] Když Sam před Černou bránou spadne ze srázu dolů a Frodo běží za ním, tak si jich všimne nepřítel a jde se podívat, co se děje. Sam je zapadlej a nemůže se hnout a Frodo přes ně oba přehodí elfský plášť, ačkoliv má přes něj batoh s popruhy - jak to dokázal?

40.) [posloupnost] Při ukazování na mapu má jednou na ruce Faramir provázek a podruhé ne... a pak zase jo...
41.) [viditelné vybavení/štáb] Ve scéně, kde vidíme Aragorna, Gimliho a Legolase cválat směrem ke kameře společně s Gandalfem na jeho novém bílém hřebci, je Gandalfův kůň kompletně holý. V dalším záběru stále cválají, ale jeho kůň má bílé lano okolo krku, aby ho mohl Gandalf držet. V následujících záběrech lano opět zmizí.

42.) [ostatní] Když Aragorn sní sen, kde líbá Arwen, můžete vidět, že Arwen má 3 dírky v pravém uchu a jednu v levém. Žádný z elfů nemá propíchnuté uši.

43.) [posloupnost] V první chvíli, kdy vidíme Aragorna, Legolase a Gimliho, běží na vršku kopce s kamerou za nimi. Legolasův toulec je na levé straně, avšak po celý zbytek filmu je na pravé. Také Aragornův meč je na špatné straně.

44.) [viditelné vybavení/štáb] Stínovlas, kůň, na kterém smí jezdit jen Gandalf, nemá sedlo ani uzdu. Tudíž se po většinu filmu filmaři velmi úpěnlivě snaží skrýt právě to sedlo, na kterém Gandalf viditelně sedí. Můžete ho tedy občas vidět, jak drží přední část svých šatů, ale někdy se dá i zahlédnout, jak drží velmi tenkou uzdu. Přesně na konci filmu, kdy sledujete záběr na Gandalfa, Aragorna, Legolase, Gimliho atd. na koňských hřbetech, jasně vidíte Gandalfovy nohy v třmenech.

45.) [posloupnost] Frodo a Sam spolu mluví v době, kdy je útočeno na Gondor. V tomto záběru můžete vidět, že se řetízek s Prstenem zachytí za jeden z Frodových knoflíků, ale když se k němu kamera znovu vrátí, už řetízek zachycen není, ačkoli se Frodo vůbec nepohnul.

46.) [posloupnost] Když Theoden oplakavá svého syna, tak v ruce drží květ s osmi okvětními lístky, ale pouští na zem květ už jen se šesti.

47.) [posloupnost] Jakmile skřetí banda upustí vedle sebe Smíška a Pipina do trávy blízko Fangornu, je na dalším záběru vidět, jak Smíšek (možná Pipin, nepamatuju se) se ještě asi dva metry plazí ke svému společníkovi.

48.) [ostatní] Ve filmu jsou často použité zrcadlově převrácené záběry. Např. před setkáním zbytku družiny s Gandalfem je vidět, že např. Legolas má jednou toulec zleva doprava a pak naopak. Podobně také při setkání dvou hobitů a Stromovouse. Ten v záběru zašlápne skřeta levou nohou, pak vykročí pravou, ale hned v dalším záběru došlápne levou.

49.) [posloupnost] Když Aragornův kůň najde svého nového pána blízko řeky, položí na něj Aragorn svou hlavu a kůň má jistě jen ohlávku bez udidla v tlamě. V záběrech Aragorna, které následují, můžete náhle vidět koně s udidlem.

50.) [posloupnost] Potom, co Smíšek s Pipinem uniknou skurutům, má Smíšek nad pravým okem hlubokou ránu, která se ale velmi často mění. Na začátku je nad pravým okem a celá krvácí, potom se objeví nad jeho levým okem a stále krvácí. Poté se vrátí nad jeho pravé oko, ale už je čistá, pak se ztratí docela a vrátí se až později, a to nad pravé oko už nekrvácející.

51.) [ostatní] Skřeti se dostanou skrze hradby a tam na ně útočí elfové s Aragornem v čele. První záběr na skřety je ten, že jsou v neuspořádaném pluku, ale v momentě kdy se mezi ně vřítí elfové, tak mají skřeti napřažená kopí a jsou v organizovaném postoji. Jak to tak rychle stihli, takhle se uspořádat?

52.) [posloupnost] V Helmově žlebu má Legolas při hádce s Aragornem hnědé oči. Oči má jinak modré.

53.) [posloupnost] Když Faramir zajme Froda a Sama, uvězní je v malé jeskyňce. Frodo mluví se Samem a oba se opírají zády o sud. Když vstoupí Faramir, tak už tam žádný sud není.

57.) [posloupnost] Po scéně, ve které jezdci dávají Aragonovi koně, vidíte je odjíždět. Jeden z posledních jezdců jede na bílém koni. Hned v dalším záběru už sedí na černém vraníkovi.

58.) [posloupnost] Když Aragon sní o Arwen, zdá se mu, že ji líbá a to tak, že jí chytí za tváře a políbí ji na ústa, ale v širších záběrech je vidět, že jí objímá kolem pasu.

59.) [posloupnost] Velmi blízko začátku, kdy Frodo a Sam mluví, nespouštějte oči ze Samova baťohu. Přikrývka svinutá na horním konci se pohybuje nahoru a dolů po jeho zádech.

60.) [viditelné vybavení/štáb] Na konci filmu, když Glum mluví sám se sebou o tom jak zradí Sama a Froda, můžete vpravo v dálce spatřit červené světýlko. Že by to byla další kamera?

61.) [ostatní] Malá holčička (hobitka), která na zařátku 1. dílu poslouchá bilbovo vyprávění (na jeho narozeninách), je ve 2. díle (při bitvě o Helmův žleb), převlečena za dceru nějaké ženy a schovávají se v jeskyních před skřety, akorát jí dali jiné vlasy.

62.) [posloupnost] Když je Aragorn v boji s vrrrky ztratí při sražení na zem meč a následovně je vlečen v vrrrkem na okraj skály, ze které spadne. Když se však probudí na břehu řeky, má meč opět u sebe

63.) [ostatní] Když Gríma v Edorasu chtivě kouká po Eowyn, je mu v očích vidět drobná ženská postava v bílém, tedy zřejmě Eowyn, jenže ta má zrovna na sobě tmavě zelené šaty.

64.) [ostatní] Nevím jak v kinoverzi, ale v SE říká Aragorn pohůnkům, aby pustili Brega na svobodu, že už viděl zabíjení dost. Ti tak učiní a volný Brego utíká pryč. Když pak kůň Aragorna najde po šarvátce s Vrrrky, najednou už je zase osedlaný, v hubě má udidlo a od něj navíc vede provaz, který v dalších záběrech není (a za který, jak ukazují bonusy, tahal drezér aby kůň sklonil k herci hlavu).

65.) [logické chyby] Vojsko, které vstupuje do Černé brány, mají zřejmě být Východňané. Pokud to jsou opravdu Východňané, přicházejí k bráně ze špatné strany vzhledem ke knize.

66.) [chyby v animaci/efektech] Jak Legolas tahá na laně Aragorna a Gimliho, tak se otáčí na někoho za ním, ale nikdo tam neni - že by vymazaná Arwen?

67.) [posloupnost] Legolas a spol. jsou ve Fangoru a Legolasova spona na plašti je v každém záběru orientována jiným směrem. Taktéž Faramir má meč zavěšen v každěm zaběru na jiné straně.

68.) [viditelné vybavení/štáb] V jedné scéně Froda s Glumem jsou na Frodovi jasně vidět kontaktní čočky.

69.) [ostatní] Když Stínovlas přibíhá na Gandalfovo zapískání, je vidět, že je to klisna.

70.) [chyby v animaci/efektech] V některých scénách, kde můžeme vidět Nazghlůy letící na stvůrách s černými křídly, se jejich plášť sotva hýbe nebo se nehýbe vůbec a to i navzdory očividnému větru.

71.) [posloupnost] Ve scéně, kdy útočí vrrci, sedí Legolas v sedle s Gimlim.Zpočátku se pohupuje na koni za trpaslíkem, ale v dalším záběru je náhle před ním.

72.) [chyby v animaci/efektech] Když Smíšek a Pipin "jedou" na Stromovousovi, a vy se podíváte pozorně na jejich vlasy, když ukazují obličeje proti pozadí, uvidíte nepatrný zelený nádech plochy za nimi.

73.) [posloupnost] Když Haldir umírá a dívá se kolem sebe snažíc se chytit dech, vidíte těla mrtvých mužů a skřetů rozptýlená po schodech. Později, když Legolas "surfuje" na štítu ze schodů dolů, jsou už schody kompletně čisté a nikde žádná těla.

74.) [posloupnost] Při příchodu zbytku družiny s Gandalfem do královské síně Edorasu je v různých záběrech, kdy Gandalf vchází dveřmi, vidět, že jednou drží hul tak, jakoby se o ni opíral, jindy ji zase drží ve vodorovném směru.

75.) [chyby v animaci/efektech] Ke konci, kdy parta entů boří hráz v Železném pásu, je v levé časti vidět orka, který tluče sekyrou do stojícího enta. Jakmile se ent dá do pohybu, ork seká dál na stejném místě. Zřejmě špatná synchronizace živých herců a počítačové grafiky.

76.) [faktické chyby] Na mapě, kterou si prohlíží Faramir a jeho kumpáni, je místo "Dagorlad" napsáno "Dagorland", což je chyba jak oproti knižní verzi, tak dokonce oproti předchozímu dílu, kde to na začátku bylo napsáno správně. Navíc v soutěsce skal ohraničujících Mordor chybí na oné mapě Minas Morgul, takže to vypadá, jakoby tam vedla přímá cesta!

77.) [logické chyby] Podle mapy a knihy je Helmův žleb orientován na východ a z okolních stran je lemován skalami. Jak je tedy možné, když Theoden promlouvá svoji báseň a nasazuje si (nechává si nasazovat) zbroj, že do síně, kde se to odehrává, svítí přímé slunce? Podle kontextu to vypadá na odpolední hodinu, kdy slunce na východě určitě není.

78.) [chyby v animaci/efektech] Ve scéně s Olifantem, kdy začne Olifant šílet, můžete zahlédnout jeho nohu procházející přímo skrz skupinu jižanů.

79.) [logické chyby] Ve scéně, kdy Gandalf padá s Balrogem dolů, má vlasy volně na ramenech, aniž by mu aspoň trochu vlály okolo hlavy.

80.) [logické chyby] Při pronásledování skřetů Aragornem, Legolasem a Gimlim si můžeme všimnout, jak Legolas zakopne, a téměř upadne. Není to snad Elf, kterému by se to nemělo stát?

81.) [ostatní] Při přechodu Emyn Muil Frodovi několikrát při došlápnutí na kámen zavibruje noha, jako by byla z gumy.

82.) [posloupnost] Frodo měl každou chvíli jinak dlouhé nehty.

83.) [faktické chyby] Když vhází Gandalf osvobodit krále je vidět, že má na nohou bílé tenisky.

84.) [ostatní] Ve scéně, kdy Eomer po rozhovoru s Aragornem odjíždí mu z pochvy vypadne meč a chudák si toho ani nevšimne.

85.) [posloupnost] Při blízkých záběrech lesa, kde žijí stromovousové vypadá les, jako by zrovna opadával, ale když les snímá kamera z dálky vypadá to na normálně zelený les.

86.) [viditelné vybavení/štáb] Ve scéně, kdy Legolas sjíždí po schodech dolů, můžete při troše námahy spatřit lana, která jsou upevněná k jeho zádům.

87.) [chyby v animaci/efektech] Když se chce Frodo dostat do Mordoru skrz hlavní bránu, tak je vidět, jak se vlasy hobitů pohybují ve větru. Ale Glumovi se vlásky ani nepohnou.

88.) [posloupnost] Když Eowyn přivádí skupinu k Helmovu žlabu, tak má vlasy sčesané dozadu. Ale při průchodu bránou má na levé části cop přehozený dopředu. Kdy si stihla takhle vlasy upravit?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 cockburn cockburn | Web | 30. listopadu 2010 v 19:08 | Reagovat

některý mi příjdou vtipný :D třeba
[historické chyby] Když Gandalf přivolává Stínovlase, tak má na nohou bílé tenisky s černými tkaničkami.
:D:D
miluju chyby ve filmech. dycky když nákej složitej vidim, tak tam třeba vidim hodně chyb, a taky si to du kontrolovat na net :D :)

2 Nikaw - Your Affs ♥ Nikaw - Your Affs ♥ | Web | 30. listopadu 2010 v 19:17 | Reagovat

Ahoj mé Affs!
Jak se máš?
Těšíš se na Vánoce?
Líbí se ti můj nový dess?
Tak se měj hezky a páá!

3 Samantha Samantha | Web | 30. listopadu 2010 v 19:24 | Reagovat

máš pěkný blog, jen se chci zeptat, proč komentuješ přesně mé články atd., když nejsme ani SB?

4 Lady McFly Lady McFly | Web | 30. listopadu 2010 v 19:48 | Reagovat

[1]: Jojo, hodně filmů ke kterým přidávám chyby mám stažených, tak se hned dívám. Vždycky jsem pak hrozně šťastná, když tu chybu taky objevím :D.

5 Samantha Samantha | Web | 30. listopadu 2010 v 19:48 | Reagovat

aha :D

6 cockburn cockburn | Web | 30. listopadu 2010 v 21:12 | Reagovat

[4]:
:D:D:D já netušila, že by to dělal i někdo jinej :D

jo a ohledně toho kluka na mý stránce- vážně nemám tušení, kdo to je :D

7 Kesydy Kesydy | E-mail | 9. září 2011 v 20:28 | Reagovat

S tou věccí ohledně toho jak bylo společenstvo v Morii a ti údajní skřeti lozili po zdech . Tak ti s tím pomůžu nebyli to skřeti ale goblini a goblini lozit po stěnách umí . Vím že Boromir i Legolas jasně oznámili že se blíží skřeti a jeskyní obr . Ale v knížce je to jinak a posuď sám kolik jich tam bylo ? Kdyby jich Sauron tolik vlastnil už by mohl Středozem dávno dobýt a využil by je v boji proti Lidem.

8 kesydy kesydy | E-mail | 9. září 2011 v 20:31 | Reagovat

navíc u článku 85. píšeš něco že ve Fandorském lese kde žijí "Stromovousové" . Jsou to Enti . Stromovous je jen jméno 1 určitého Enta . To by bylo jako by jsi napsal v obchodě byli Tomášové .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama